Strona umieszcza pliki cookies, zwane także ciasteczkami, na komputerze, na którym została otwarta, w celu zapamiętania sesji zalogowanych użytkowników, lub preferencji wyświetlania zawartości. Plik cookie zostanie również użyty w celu zapamiętania, że Użytkownik nie chce, żeby Mu więcej wyskakiwała ta informacja.

Akceptację plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Spowoduje to brak dostępu do niektórych funkcji takich, jak logowanie, czy trwałe ukrycie tego komunikatu.

OK, nie pokazuj ponownie.

Autor Wątek: Jaki powinien wyglądać problem?  (Przeczytany 19384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin

• Szach
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +38/-18
  • Ostry jak brzytew
Jaki powinien wyglądać problem?
« dnia: Poniedziałek, 15, Sty 2007, 13:31:04 »
Cieka w jeste m, co o tym myślicie? Ja bym chciał, żeby każdy probl em był dynam iczny , czyli, żebym mógł obser wować zmian y i w czasi e licyt acji, i w czasi e gry. Tak w pamięci trudn o jest mi wszys tko zapam iętać, w ostat nich lewac h po prost u się gubię.
Zawsz e do przod u!

Offline Iwo

• Użytkownik
  • Student
  • Oceny +13/-0
  • Brydż to ja!
Odp: Jaki powinien wyglądać problem?
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 15, Sty 2007, 21:11:21 »
Ciekaw jeste m, co o tym myślicie? Ja bym chciał, żeby każdy probl em był dynam iczny , czyli, żebym mógł obser wować zmian y i w czasi e licyt acji, i w czasi e gry. Tak w pamięci trudn o jest mi wszys tko zapam iętać, w ostat nich lewac h po prost u się gubię.

A jak grasz, to kto za Ciebi e pamięta, które karty już zeszły?
Brydż jest grą dla ludzi myślących.
Forum brydżowe to miejs ce na dysku sję, na zadaw anie pytań, na moje odpow iedzi . ;-)))

Offline Ewa

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +21/-2
  • In vino veritas
« Odpowiedź #2 dnia: środa, 17, Sty 2007, 22:20:00 »
Probl em powin ien być jasno wytłumaczony. Licyt acja ma byś czyte lna i podan e ustal enia z partn erem i jak grają przec iwnic y.
"Nauka jest jak niezm ierne morze, im więcej pijes z, tym bardz iej jesteś sprag niony ."
Brydż jest jak nekta r.

Offline Iwo

• Użytkownik
  • Student
  • Oceny +13/-0
  • Brydż to ja!
« Odpowiedź #3 dnia: Czwartek, 18, Sty 2007, 08:13:53 »
Problem powin ien być jasno wytłumaczony. Licyt acja ma byś czyte lna i podan e ustal enia z partn erem i jak grają przec iwnic y.
A co myślisz o wskazówkach do rozwiązania?
Forum brydżowe to miejs ce na dysku sję, na zadaw anie pytań, na moje odpow iedzi . ;-)))

Offline Ewa

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +21/-2
  • In vino veritas
« Odpowiedź #4 dnia: Sobota, 20, Sty 2007, 19:36:38 »
Problem powin ien być jasno wytłumaczony. Licyt acja ma byś czyte lna i podan e ustal enia z partn erem i jak grają przec iwnic y.
A co myślisz o wskazówkach do rozwiązania?
Wskazówki są potrz ebne, ale nie powin ny być od razu widoc zne. Żeby można było je wyświetlić w razie potrz eby.
"Nauka jest jak niezm ierne morze, im więcej pijes z, tym bardz iej jesteś sprag niony ."
Brydż jest jak nekta r.

Offline ZeZ

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +38/-2
  • "To lubię..."
« Odpowiedź #5 dnia: Niedziela, 02, Mar 2008, 09:34:58 »
Przy probl emach licyt acyjn ych należy starać się licyt ować natur alnie . Łatwo jest powie dzieć, że jakaś odzyw ka znacz y 16-17 3523. A czase m się okazu je, że nie znacz y.
Shado w chciał się wykaz ać precy zyjną licyt acją, a okazało się, że nie zna dobrz e dobrz e syste mu, nie wie, co to WK. Diabeł tkwi w szcze gółach.
"No to zezuj, moja złota"

Nie gram w brydża ino w szach y. Brydż mnie tylko bawi.

Offline Król

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +33/-2
  • Król czarny
« Odpowiedź #6 dnia: Niedziela, 02, Mar 2008, 09:59:58 »
Przy probl emach licyt acyjn ych należy starać się licyt ować natur alnie . Łatwo jest powie dzieć, że jakaś odzyw ka znacz y 16-17 3523. A czase m się okazu je, że nie znacz y.
Shado w chciał się wykaz ać precy zyjną licyt acją, a okazało się, że nie zna dobrz e dobrz e syste mu, nie wie, co to WK. Diabeł tkwi w szcze gółach.
System nie jest taki trudn y, jak się rozum ie jego filoz ofię. Grałem wiele lat Maxem 96, to było mi łatwiej pojąć relay e.
Szach y mają tylko jedne go króla, natom iast brydż ma ich pięciu.

Offline Shadow

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +13/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Niedziela, 02, Mar 2008, 15:51:20 »
Ale się uwali liście jak rzep psieg o ogona, jeżeli chcec ie tak bardz o zwery fikow ać moją licyt ację i udowo dnić że nie znam syste mu to mogę przesłać wam moje kompl etne oprac owani e. Oczyw iście nie za darmo .

Offline Devil

• Docent
  • Użytkownik
  • Magister
  • *
  • Oceny +15/-0
  • Devil inside
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela, 02, Mar 2008, 20:07:16 »
Ale się uwali liście jak rzep psieg o ogona, jeżeli chcec ie tak bardz o zwery fikow ać moją licyt ację i udowo dnić że nie znam syste mu to mogę przesłać wam moje kompl etne oprac owani e. Oczyw iście nie za darmo .

A jaka jest Twoja cena?

Offline Myszka

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +33/-1
  • Feministka
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 03, Mar 2008, 11:26:56 »
Tu macie rację, powin niśmy licyt ować Wspólnym Językiem, to najba rdzie j natur alny syste m.
Kobie tą jeste m, więc myślę.

A że gram wyśmienicie w brydża, więc myślę podwójnie.

Offline Tytus

• Pogromca idiotów
  • Użytkownik
  • Magister
  • *
  • Oceny +31/-6
  • de Zoo
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 03, Mar 2008, 13:31:20 »
Nie zgadz am się. Licyt acja różnymi syste mami rozwi ja naszą wyobr aźnię, a poza tym, daje szans e przen ieść niektóre pomysły do naszy ch własnych syste mów.
Szach y i brydż to nie wszys tko, liczy się, to co człowiek ma w głowie, a nie jaki ma ranki ng Elo, czy ile ma Pkli.

Offline Iwo

• Użytkownik
  • Student
  • Oceny +13/-0
  • Brydż to ja!
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 03, Mar 2008, 19:49:51 »
Probl em powin ien być czyte lnie i jedno znacz nie sform ułowany. I nie ma znacz enia, jakim sposo bem się go rozwiązuje, byle skute cznie .

Offline Myszka

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +33/-1
  • Feministka
« Odpowiedź #12 dnia: Wtorek, 04, Mar 2008, 13:14:00 »
Problem powin ien być czyte lnie i jedno znacz nie sform ułowany. I nie ma znacz enia, jakim sposo bem się go rozwiązuje, byle skute cznie .
Jedno rozwiązanie powin no być wykon ane wspólnym językiem.
Kobie tą jeste m, więc myślę.

A że gram wyśmienicie w brydża, więc myślę podwójnie.

Offline Shadow

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +13/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Wtorek, 04, Mar 2008, 17:58:32 »
Tu macie rację, powin niśmy licyt ować Wspólnym Językiem, to najba rdzie j natur alny syste m.
WJ nie jest najba rdzie j natur alny. .. tzn. dal Polaków to i owsze m, dla nas nie ma nic bardz iej natur alneg o niż WJ. Ale na zacho dzie WJ jest postr zegan y jako syste m sztuc zny, to taki syste m melanż ni to Lepsz y młodszy, ni to silny trefl .

Offline Ewa

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +21/-2
  • In vino veritas
« Odpowiedź #14 dnia: Wtorek, 04, Mar 2008, 18:57:39 »
WJ nie jest najba rdzie j natur alny. .. tzn. dal Polaków to i owsze m, dla nas nie ma nic bardz iej natur alneg o niż WJ. Ale na zacho dzie WJ jest postr zegan y jako syste m sztuc zny, to taki syste m melanż ni to Lepsz y młodszy, ni to silny trefl .
Przecież Mysz gra całe życie WJ, więc jest dla niej natur alny jak uśmiech dziec ka.
Brydż jest jak nekta r.