Strona umieszcza pliki cookies, zwane także ciasteczkami, na komputerze, na którym została otwarta, w celu zapamiętania sesji zalogowanych użytkowników, lub preferencji wyświetlania zawartości. Plik cookie zostanie również użyty w celu zapamiętania, że Użytkownik nie chce, żeby Mu więcej wyskakiwała ta informacja.

Akceptację plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Spowoduje to brak dostępu do niektórych funkcji takich, jak logowanie, czy trwałe ukrycie tego komunikatu.

OK, nie pokazuj ponownie.

Autor Wątek: R415  (Przeczytany 1812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

0leczek

• Gość
R415
« dnia: Poniedziałek, 08, Gru 2008, 15:09:12 »
Przyd arzyło mi się wczor aj takie oto rozda nko:

s11 AQ87
h11 Q54
d11 J94
t11 1063

s11 J54
h11 AKJ62
d11 83
t11 AQ2

W licyt acji gracz na W wszedł bloki em pikow ym (obie przed) po naszy m otwar ciu 1 h11. Wist (natur alny) 8 t11, przep uszcz ony w dziad ku i przez gracz a E?

nie jest to trudn e, tak akura t do wymyślenia przy stoli ku:)

mosze

• Gość
Odp: R415
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 08, Gru 2008, 15:18:30 »
Zakładając, że gramy 4 h11  :) a W jest poważny i ma te 5-6 pików z Królem, rozgr ywka jest prost a: 3-4 razy atu, a potem s11 W, W daje Króla, my popra wiamy Asem i gramy  s11 7-kę. Po dosta niu się do ręki impas ujemy   s11 10 i mamy 10-tą lewę.

Offline Marcin

• Szach
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +38/-18
  • Ostry jak brzytew
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 08, Gru 2008, 21:11:57 »
Ja gram piki inacz ej. Najpi erw impas uję damą. Może się wysyp ać singl owa 9 lub 10. Wtedy wezmę 11 lew.
Zawsz e do przod u!

mosze

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 09, Gru 2008, 08:27:40 »
Ja gram piki inacz ej. Najpi erw impas uję damą. Może się wysyp ać singl owa 9 lub 10. Wtedy wezmę 11 lew.

Zmart wię Cię - 11 lew nie weźmiesz, a jeśli się nie sypni e, przeg rasz.

Offline Agortini

• Szachy - Brydż
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +43/-4
  • Myśliciel
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 09, Gru 2008, 08:30:36 »
Można najpi erw zagrać pika do walet a. Wtedy wszys tko się wyjaśni.
"Masz 20 dolarów, idź i nie grzes z więcej." - "Człowiek, który zdemo raliz ował Hadle ybour g" - Samue l Langh orne Cleme ns, bardz iej znany pod pseud onime m Mark Twain .

mosze

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 09, Gru 2008, 08:32:09 »
Można najpi erw zagrać pika do walet a. Wtedy wszys tko się wyjaśni.

A jak znajd ziesz się w stole? Jeśli atu się nie dziel i, będzie probl em.

Offline Iwo

• Użytkownik
  • Student
  • Oceny +13/-0
  • Brydż to ja!
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek, 09, Gru 2008, 08:38:15 »
Trzeb a grać od razu walet em pik w koło (po ściągnięciu atutów). Probl emy komun ikacy jne i względy bezpi eczeństwa wymus zają taką kolej ność zagrań.
Brydż jest grą dla ludzi myślących.
Forum brydżowe to miejs ce na dysku sję, na zadaw anie pytań, na moje odpow iedzi . ;-)))

Offline Agortini

• Szachy - Brydż
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +43/-4
  • Myśliciel
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek, 09, Gru 2008, 08:47:02 »
Pomyl iłem się, zdawało mi się, że gram 3ba. Cieka wego dlacz ego?
"Masz 20 dolarów, idź i nie grzes z więcej." - "Człowiek, który zdemo raliz ował Hadle ybour g" - Samue l Langh orne Cleme ns, bardz iej znany pod pseud onime m Mark Twain .

Offline ZeZ

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +38/-2
  • "To lubię..."
« Odpowiedź #8 dnia: Wtorek, 09, Gru 2008, 23:21:45 »
Pomyliłem się, zdawało mi się, że gram 3ba. Cieka wego dlacz ego?

Bo chlałeś wódę zamia st piwka, hehe.
"No to zezuj, moja złota"

Nie gram w brydża ino w szach y. Brydż mnie tylko bawi.

0leczek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: środa, 10, Gru 2008, 11:50:56 »
Gener alnie rozgr ywka mosze jest tym o co chodz iło. A gramy, oczyw iście 4h, dlate go, że to turni ej na maksy a tylko w kiery daje się wziąć 10 lew, nawet po wiście w trefl a.

Wy nie mieliście tak jak ja przy stole możliwości ani konie czności rozeg rania tak:
po jakic hś 30 sekun dach mojeg o namysłu przed dołożeniem do 1lewy został wezwa ny sędzia, który po minuc ie (kiedy już ściągnąłem atuty) zagro ził mi ave-. No więc aby uspra wiedl iwić długi (ich zdani em... ) namysł zagrałem tak: ponie waż kiery podzi eliły się 3-2 z 3 u W miałem 2 tempa . zagrałem pika, 9tkę zabiłem damą, karo, W wziął damą, zagrał do asa karo partn era, ten odwrócił w króla trefl . Pobrałem asem (W nie dokłada) i ponow iłem impas pik blotką, 10tkę pokryłem asem przeb iłem karo (od W król):

s11 87
h11 -
d11 -
t11 3

s11 J
h11 2
d11 -
t11 2

zagra nie walet a pik oddaj e lewę na króla pik, ale posia dający tylko piki W (miał ich 6 bo do2gi ego E nie dołożył, a zagrał już 3 kara, 3 kiery i trefl a) musi dać 8 s11 wziąć lewę.

W sumie mało dydak tyczn y przykład, bo odebr ałem sobie wszys tkie wejścia na stoli k tylko po to, żeby nagle wyrob ić sobie kolej ne wpust ką, ale przyn ajmni ej przec iwnic y nie zgłaszali już że za wolno gram. ..

mosze

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: środa, 10, Gru 2008, 14:15:34 »
W sumie mało dydak tyczn y przykład, bo odebr ałem sobie wszys tkie wejścia na stoli k tylko po to, żeby nagle wyrob ić sobie kolej ne wpust ką, ale przyn ajmni ej przec iwnic y nie zgłaszali już że za wolno gram. ..

No, jest mało dydak tyczn y, bo - jeśli przec iwnik om nie zblok owałyby się kara (E miałby np. AK10(xx)), to przejęcie kara i natyc hmias towy odwrót w trefl e kładzie :-).

Offline Leo

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +29/-2
  • Forum to ja!
« Odpowiedź #11 dnia: środa, 10, Gru 2008, 18:18:27 »
Ale jest to rozgr ywka skute czna.
Nauka brydża jest dla mnie zbędna, Nauka szachów też. Ja się nie chwalę, ja po prost u mam talen t.

0leczek

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: środa, 10, Gru 2008, 20:53:03 »

No, jest mało dydak tyczn y, bo - jeśli przec iwnik om nie zblok owałyby się kara (E miałby np. AK10(xx)), to przejęcie kara i natyc hmias towy odwrót w trefl e kładzie :-).

Prawd a to oczyw iście - i napis ałem, że ja musiałem grać niest andar dowo, żeby się odcze pili:). Ale zauważ, że szans a na to była napra wdę niewi elka- racze j z 5, ani nawet 6ma punkt ami nie musiał otwor zyć bloki em, w trefl ach nic nie miał, a miałby bardz o dobre szans e na lewy defen sywne - gener alnie oceni am szans e tej rozgr ywki (przy ujawn ionym składzie atutów i trefl i) na jakieś 70-80%. A że w dodat ku to byli turec cy ekspe rci była drobn a szans a, że delik went nie wskoc zy wysok im numer kiem. ..

Offline Czar

• Szachista i Brydżysta - 2 w 1
  • Użytkownik
  • Inżynier
  • Oceny +23/-2
« Odpowiedź #13 dnia: środa, 10, Gru 2008, 21:20:56 »
Ja bym nie uogólniał, niektórzy Turcy grają bardz o dobrz e i fair.