Strona umieszcza pliki cookies, zwane także ciasteczkami, na komputerze, na którym została otwarta, w celu zapamiętania sesji zalogowanych użytkowników, lub preferencji wyświetlania zawartości. Plik cookie zostanie również użyty w celu zapamiętania, że Użytkownik nie chce, żeby Mu więcej wyskakiwała ta informacja.

Akceptację plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Spowoduje to brak dostępu do niektórych funkcji takich, jak logowanie, czy trwałe ukrycie tego komunikatu.

OK, nie pokazuj ponownie.

Autor Wątek: L3  (Przeczytany 3276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr Brydż

• Użytkownik
  • Magister
  • *
  • Oceny +15/-1
  • Cogito ergo sum!
L3
« dnia: Poniedziałek, 05, Lut 2007, 09:41:51 »
 s11 Q9865 42
 h11 2
 d11 9
 t11 K974

Partn er otwie ra 1BA z prawe j pas. Co licyt ujesz ?
Brydż to coś pięknego, coś co daje szczęście.

Offline Prorok

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +41/-6
  • Szach in Szach
Odp: L3
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 05, Lut 2007, 16:10:20 »
s11 Q9865 42
 h11 2
 d11 9
 t11 K974

2 h11 trans fer na piki.
Błogosławieni czyst ego serca, albow iem oni Boga oglądać będą.

Szach y i brydż to nie jest grzec h. to czyst a forma dosko nalen ia umysłu.

Offline Marcin

• Szach
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +38/-18
  • Ostry jak brzytew
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 06, Lut 2007, 09:48:44 »
s11 Q9865 42
 h11 2
 d11 9
 t11 K974

2 h11 trans fer na piki.

A co z singl ami?
Zawsz e do przod u!

Offline Myszka

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +33/-1
  • Feministka
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 06, Lut 2007, 13:40:19 »
s11 Q9865 42
 h11 2
 d11 9
 t11 K974

4 h11 trans fer na piki.
Kobie tą jeste m, więc myślę.

A że gram wyśmienicie w brydża, więc myślę podwójnie.

Offline Ewa

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +21/-2
  • In vino veritas
« Odpowiedź #4 dnia: środa, 07, Lut 2007, 16:25:23 »
s11 Q9865 42
 h11 2
 d11 9
 t11 K974

4 h11 trans fer na piki.

Nieżle, mała, pierw szy raz Ci się udało. Przyz naj się, strze lałaś, prawd a?
"Nauka jest jak niezm ierne morze, im więcej pijes z, tym bardz iej jesteś sprag niony ."
Brydż jest jak nekta r.

Offline Agortini

• Szachy - Brydż
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +43/-4
  • Myśliciel
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 08, Lut 2007, 07:41:00 »
s11 Q9865 42
 h11 2
 d11 9
 t11 K974

4 h11 trans fer na piki.

Nieżle, mała, pierw szy raz Ci się udało. Przyz naj się, strze laś, prawd a?

Ewo, źle jej zadałaś pytan ie. Trzeb a bylo spytać co dalej, z pewnością by się wysyp ała w dalsz ej licyt acji.
"Masz 20 dolarów, idź i nie grzes z więcej." - "Człowiek, który zdemo raliz ował Hadle ybour g" - Samue l Langh orne Cleme ns, bardz iej znany pod pseud onime m Mark Twain .

Offline Ewa

• Użytkownik
  • Licencjat
  • Oceny +21/-2
  • In vino veritas
« Odpowiedź #6 dnia: Czwartek, 08, Lut 2007, 19:59:15 »

Myszk a zalic ytowa ła bardz o dobrz e i wykaz ała że zna jak bilan suje się rozda nie.1 batu jest limit owane 16-18 plus 5 oczek to wysta rcza
na grę w stars zy(przyn ajmni ej 8 kart na obu rękach),blokuje przec iwnik ów i oczyw iście gra się 4pik.

P.S.W ydaję mi się Ewo że trosz kę trakt ujesz z "buta" swoją partn erkę.Jak widać Marci n i Proro k skończyli by prawd opodo bnie przed
      końcówką.
Zbyszku, masz u mnie plus. Grasz klasy czne bez atu jak prawd ziwy mężczyzna. Teraz większość idzie z modą na 15-17, a niektórzy otwie rają z czter nasta kiem. Ale masz rację, nawet z 14 pc należy grać 4 s11 z silni ejsze j ręki. Ale ona to mogła strze lić z powie trza, chciałam dla jej dobra spraw dzić, czy ona rozum ie to rozda nie.
Mysz, nie jest moją partn erką, nawet gorze j, ona mi tu ciągle dokuc za i prowo kuje do awant ury, ale ja mam stalo we nerwy . Jedna k myślę, że ona kocha brydża i to jest pozyt ywne. Chyba ją nawet lubię w sumie .
"Nauka jest jak niezm ierne morze, im więcej pijes z, tym bardz iej jesteś sprag niony ."
Brydż jest jak nekta r.

Offline Marcin

• Szach
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +38/-18
  • Ostry jak brzytew
« Odpowiedź #7 dnia: Piątek, 09, Lut 2007, 08:00:54 »

P.S.W ydaję mi się Ewo że trosz kę trakt ujesz z "buta" swoją partn erkę.Jak widać Marci n i Proro k skończyli by prawd opodo bnie przed  końcówką.
Brydż jest dla Ciebi e za trudn y. Lepie j ogran icz się do szachów.

Jak partn er ma wybra ne karty, to jest możliwy szlem ik. Warto to spraw dzić. Jak się polec i od razu w końcówkę, to może być źle. Na małej wysok ości jest czas na spraw dzani e.
Zawsz e do przod u!

Offline Iwo

• Użytkownik
  • Student
  • Oceny +13/-0
  • Brydż to ja!
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 09, Lut 2007, 11:39:46 »

P.S.W ydaję mi się Ewo że trosz kę trakt ujesz z "buta" swoją partn erkę.Jak widać Marci n i Proro k skończyli by prawd opodo bnie przed  końcówką.

Jak partn er ma wybra ne karty, to jest możliwy szlem ik. Warto to spraw dzić. Jak się polec i od razu w końcówkę, to może być źle. Na małej wysok ości jest czas na spraw dzani e.
Liczenie na wybra ne karty staty stycz nie źle się kończy. Ale jak można, to warto spraw dzić.
Brydż jest grą dla ludzi myślących.
Forum brydżowe to miejs ce na dysku sję, na zadaw anie pytań, na moje odpow iedzi . ;-)))

Offline Mr Brydż

• Użytkownik
  • Magister
  • *
  • Oceny +15/-1
  • Cogito ergo sum!
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela, 11, Lut 2007, 10:05:26 »
Myszk a i Zbysz ek mają rację, trzeb a zagrać 4 piki z ręki partn era. Niższy trans fer mógłby pozwo lić przec iwnik om zgłosić kolor y czerw one.
Brydż to coś pięknego, coś co daje szczęście.

Offline Myszka

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +33/-1
  • Feministka
« Odpowiedź #10 dnia: Niedziela, 11, Lut 2007, 21:22:50 »
Myszka i Zbysz ek mają rację, trzeb a zagrać 4 piki z ręki partn era. Niższy trans fer mógłby pozwo lić przec iwnik om zgłosić kolor y czerw one.

Dzięki.
Kobie tą jeste m, więc myślę.

A że gram wyśmienicie w brydża, więc myślę podwójnie.

Offline Iwo

• Użytkownik
  • Student
  • Oceny +13/-0
  • Brydż to ja!
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 12, Lut 2007, 22:05:23 »
Pozwo lę sobie dopis ać kilka uwag. Przykład jest prawi e grani czny. Prakt yczni e mamy na 5  s11 i zacho dzi pytan ie, w którą stronę przec iągnąć licyt ację. Otwar cie 1ba ma siłę koło 5 lew honor owych , więc może pokryć kolo 5 dziur w nasze j ręce. Polic zmy nasze lewy przeg rywaj ące = 2 trefl owe, 2 czerw one 1/12-2 pikow e.To już wycho dzi 5/12-6 i w czarn ych kolor ach ciut zaniżyliśmy, czyli 6-61/2. Partn er nam pokry wa 5, czyli oddam y 1-11/2. Czyli duże szans e na szlem ika. Ale honor y partn era są rozłożone mniej więcej równo, z lekką przew agą w czerw onych . Czyli zmarn uje nam się 1/2-1 lewa partn era. Znowu nam wycho dzi 11 lew.
Brydż jest grą dla ludzi myślących.
Forum brydżowe to miejs ce na dysku sję, na zadaw anie pytań, na moje odpow iedzi . ;-)))

Offline Marcin

• Szach
  • Użytkownik
  • Docent
  • Oceny +38/-18
  • Ostry jak brzytew
« Odpowiedź #12 dnia: środa, 14, Lut 2007, 07:38:14 »

Masz rację, Marci n, brydż i szach y są dla ludzi myślących logic znie.   W Twoim przyp adku przer zuciłbym się na gry plans zowe jak "Chińczyk" czy "Monop oly".  Propo nuję Ci, jeżeli tego nie widzi sz, ułożyć sobie rozda nie i zasta nowić się, jaką karty musiałbyś mieć, żeby wygrać szlem ika.  Ja natom iast pomogę Ci polic zyć, jakie jest prawd opodo bieństwo wygra nia tego kontr aktu.   To jest pierw szy stopi eń wtaje mnicz enia.   I zasta nów się, jakbyś to licyt ował.

Nie dziwię, Ci się. Wiem, że Ci impon uję i chces z mi dorównać, ale masz kompl eksy. Pomogę Ci je przełamać.

s11 A1073
 h11 A543
 d11 A32
 t11 A2

Patrz, Zbysi u, tylko 16 pc i masz szlem ika na 100% i szlem a na 48%. Można podać wiele innyc h przykładów wielc e szans ownyc h szlem ików. Zapro ponuj kilka rozwiązań, spraw dzę i ocenię. :)

Zawsz e do przod u!

Offline Prorok

• Użytkownik
  • Doktor
  • **
  • Oceny +41/-6
  • Szach in Szach
« Odpowiedź #13 dnia: środa, 14, Lut 2007, 11:46:54 »
Stani sław Rumiński dał wskazówkę.

Jeśli potra fimy sobie wyobr azić ręce partn era, z którymi idzie wielk i szlem, należy podjąć próbę szlem ikową.

Marci n ma rację.
Błogosławieni czyst ego serca, albow iem oni Boga oglądać będą.

Szach y i brydż to nie jest grzec h. to czyst a forma dosko nalen ia umysłu.